AIR GOYKI 3 2022 | ART INKUBATOR | SOPOT

Sopot

Wnioski do 29/10/2021

Aplikuj

Rezydencje w ramach programu AiR Goyki 3 dedykowane są szerokiej grupie artystów – twórcom sztuki wizualnej, pisarzom, artystom tworzącym performance oraz osobom zajmującym się popularyzacją nauki z Polski i zagranicy.

 

W 2022 roku organizatorzy zapraszają do udziału artystów z dziedziny literatury i sztuk wizualnych.

 

Organizatorów AiR Goyki 3 interesuje proces twórczy i dialog z artystami. Kierują się krytyczną refleksją nad współczesnym światem i społeczeństwem. Efekt końcowy i tematy nie są narzucane, natomiast wspierane są przemyślane działania i projekty badawcze nawiązujące do miejsca ich realizacji, czyli miasta Sopotu i przestrzeni Art Inkubatora, a także te, które skupiają się na budowaniu relacji między ludźmi i ich otoczeniem. Zapraszając rezydentów z różnych dziedzin, organizatorzy mają nadzieję na promowanie nawiązywania kontaktów i współpracy, której efektem będą multidyscyplinarne projekty.

 

AiR Goyki 3 oferuje:

– dostęp do atelier w budynku Art Inkubatora;

– networking z lokalną sceną artystyczną, aranżowanie spotkań i wizyt w instytucjach odpowiadających profilowi rezydentów;

– wsparcie kuratorskie podczas rezydencji;

– zakwaterowanie dla dwóch rezydentów w Sopocie w okresie kwiecień – czerwiec

– pokrycie kosztów realizacji projektu dla dwóch rezydentów do kwoty 8 000 zł brutto w przypadku rezydencji wrzesień – listopad.

 

Terminy AiR Goyki 3 w 2022 roku:

04.04 – 04.06.2022

05.09 – 05.11.2021

 

Termin zgłoszeń: 29.10.2021, godz. 12.00

Kontakt: air@goyki3.pl

 

Czas trwania rezydencji wynosi 2 miesiące. Przez cały ten czas rezydenci powinni przebywać i podejmować działania artystyczne w Sopocie.

Osoby, którym zostanie przyznana rezydencja są zobowiązane do zorganizowania co najmniej jednego otwartego spotkania związanego z ich praktyką twórczą.

 

Regulamin projektu dostępny TUTAJ