Arcus research 2022 | Japonia

Moriya

Wnioski do 24/12/2021

Aplikuj

ARCUS Project ogłasza krótkoterminowy program rezydencji ARCUS Research, który rozpocznie się w czerwcu 2022 roku. ARCUS Research to  program, który oferuje odpowiednie środowisko dla twórczych eksperymentów oraz badań dla praktyków i profesjonalistów w dziedzinie sztuki czy w innych dziedzinach kultury – w tym artystów, kuratorów, badaczy, nauczycieli akademickich, doktorantów i pisarzy. Program zapewnia uczestnikom z całego świata czas i przestrzeń na refleksję, odpoczynek i proces twórczy.
ARCUS Studio znajduje się w mieście Moriya, w Japonii.

 

Czas trwania rezydencji:

 

Jednomiesięczna rezydencja: 1 lub 2 uczestników na każdy okres

 

– Piątek, 10 czerwca – sobota, 9 lipca 2022 r.

– Wtorek, 12 lipca – środa, 10 sierpnia 2022 r.

 

Pobyt dwumiesięczny: 1 lub 2 uczestników

 

– Piątek, 10 czerwca – środa, 10 sierpnia 2022 r.

 

Opłata za program:

– Pobyt jednomiesięczny: 250,000 JPY (jen japoński)

– Pobyt dwumiesięczny: 500,000 JPY (wliczony podatek)

 

Opłata obejmuje studio, zakwaterowanie oraz konsultacje i opiekę na początku rezydencji. Uczestnicy mogą wziąć udział w wycieczce do muzeum/galerii w Tokio, zorganizowanej i poprowadzonej przez dyrektora lub koordynatora podczas ich pobytu. Jako działanie opcjonalne, uczestnicy są zapraszani do salonu „Show & Tell”, aby pod koniec pobytu zaprezentować swoje prace i podzielić się twórczością z lokalną społecznością.

 

Kwalifikacje:

Aplikant:

–  musi być praktykiem lub profesjonalistą w dziedzinie związanej z kulturą i sztuką (artystą, kuratorem, badaczem lub pisarzem),

– nie powinien być zapisany do instytucji edukacyjnej w czasie trwania programu, chyba że jest to program doktorancki,

– musi być w dobrym stanie zdrowia,

– powinien porozumiewać się w  języku angielskim na poziomie komunikatywnym.

 

Wnioski należy składać drogą elektroniczną nie później niż do piątku, 24 grudnia 2021 r., do godz. 23:59:59 (JST). Spóźnione lub niekompletne zgłoszenia nie będą przyjmowane.

 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie ARCUS project. W wypadku pytań można skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego online.