08/08/2022

Trwa nabór na program rezydencjalny w Granadzie Mieście Literatury UNESCO!


Trwa nabór na program rezydencjalny organizowany przez Granadę Miasto Literatury UNESCO we współpracy z Uniwersytetem w Granadzie!

Celem programu jest wzmocnienie międzynarodowych partnerstw w sektorze sztuki, wspieranie kontaktów i nawiązywanie więzi między pisarzami z Granady a pisarzami z innych miast i krajów na całym świecie oraz wzmacnianie wizerunku Granady jako miasta przyjaznego sztuce i kreatywności artystycznej.

Program Granada Writers in Residence, oferujący miesięczny pobyt od 3 listopada do 2 grudnia 2022, jest skierowany do pisarzy mieszkających w dowolnym kraju, niezależnie od tego, w jakim języku piszą. Organizatorzy pokrywają koszty podróży dla każdego z wybranych pisarzy oraz zapewniają zakwaterowanie z wyżywieniem w Corrala de Santiago.Corrala de Santiago
zdjęcie

Granada Miasto Literatury UNESCO oraz Uniwersytet w Granadzie zapewniają rezydentom możliwość uczestnictwa w literackim życiu miasta, umożliwiając nawiązywanie kontaktów z lokalnymi pisarzami, angażując w warsztaty czy inne zajęcia dydaktyczne.

Nabór kończy się 1 września 2022 roku.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć TUTAJ