06/01/2022

Stypendia dla scenarzystów i dramatopisarzy w Willi Decjusza


Stowarzyszenie Willa Decjusza i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Literarisches Colloquium Berlin zapraszają polskich i niemieckich scenarzystów i dramatopisarzy do składania aplikacji na jednomiesięczne stypendia w Willi Decjusza w Krakowie w jednym z dwóch terminów: październik lub listopad 2022 roku.

O stypendium mogą ubiegać się autorzy scenariuszy filmowych, telewizyjnych, radiowych, gier komputerowych i planszowych oraz sztuk teatralnych z Polski i Niemiec, którzy udokumentują co najmniej jedną realizację filmu, słuchowiska radiowego, przedstawienia teatralnego lub gry na podstawie własnego tekstu.

Organizatorzy oferują:
- miesięczny pobyt w zabytkowej oficynie renesansowego pałacu Willa Decjusza w Krakowie (jednoosobowy pokój z łazienką);
- stypendium w wysokości 3 000 zł brutto;
- pomoc w organizacji pobytu oraz nawiązywaniu kontaktów branżowych;
- okazję do poznania artystów i pisarzy przebywających w Willi Decjusza w ramach pozostałych programów rezydencjalnych. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie formularza aplikacyjnego online i przesłanie w załączniku fragmentu zrealizowanego scenariusza lub sztuki teatralnej w języku polskim, niemieckim lub angielskim. Do formularza można dołączyć list motywacyjny lub rekomendację.

Rekrutacja trwa do 3 lipca do godz. 23:59.

Lista wybranych stypendystów zostanie ogłoszona do 31 lipca 2022 roku.
Projekt przewiduje cztery miesięczne stypendia dla dwóch twórców z Polski oraz dwóch z Niemiec.

Wszelkie pytania można kierować na adres: adam.partyka@willadecjusza.pl

Projekt finansowany jest ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wszystkie informacje można znaleźć tutaj: Willa Decjusza - nabór na stypendia scenopisarskie