25/02/2024

Writer in the park 2023 | nabór na rezydencję literacką w Lublanie


Writer in the Park
Program rezydencji literackiej Lublany Miasta Literatury UNESCO.

Lublana, stolica Słowenii, została w 2010 roku Światową Stolicą Książki. Po otrzymaniu tytułu Miasta Literatury UNESCO w 2015 roku, dołączyła do rosnącej światowej sieci miast i zobowiązała się do aktywnego promowania literatury, kultury czytania i angażowania się w działania, które wzmocniłyby współpracę w dziedzinie pisania i publikowania.

Lublana Miasto Literatury UNESCO organizuje rezydencje literackie od 2018 roku - oferuje spokój i ciszę dla pisarzy_ek, a jednocześnie daje możliwość aktywnego zaangażowania się w życie literackie miasta.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 7 stycznia 2023 roku.

Aplikuj: formularz zgłoszeniowy

O rezydencji
Lublana oferuje dwie jednomiesięczne rezydencje dla pisarzy w Švicarija/Swisshouse Creative Centre, które jest częścią Międzynarodowego Centrum Grafiki w Lublanie.

Kiedy
Rezydencja trwa miesiąc, na ten okres przyjmowany jest jeden twórca lub twórczyni. Dostępne daty pobytu:
1-30 czerwca, 2023 r.
17 października - 17 listopada 2023 r.

Dla kogo
Rezydencja skierowana jest do pisarzy_ek zagranicznych, którzy mają faktyczny związek z którymś z pozostałych Miast Literatury UNESCO.

Aplikujący twórcy powinni mieć opublikowaną co najmniej jedną książkę z gatunku literatury pięknej (proza, poezja lub dramat) w swoim języku. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wieku, płci, narodowości.

Co oferuje rezydencja
Każdy rezydent_ka otrzyma kwotę stypendium i opłacone koszty podróży w wysokości 1000 euro brutto.

Więcej informacji: Lublana Miasto Literatury UNESCO Międzynarodowa Rezydencja Literacka