BE (P)ART. GROW WITH ARTS | REZYDENCJA PEN CATALÀ

Olot

Wnioski do 31/05/2021

Aplikuj

PEN Català, we współpracy z Ramon Llull Institute i przy wsparciu Unii Europejskiej, ogłasza nabór dla młodych, początkujących pisarzy na rezydencję literacką w Faberllull w Olot, w Katalonii.

 

Zgłoszenia można składać do 31 maja 2021 roku.

 

Rezydencja jest skierowana do pisarzy poniżej 35 roku życia piszących w języku: katalońskim, holenderskim, galicyjskim, węgierskim lub serbsko-chorwackim.
Pisarze muszą również posiadać obywatelstwo lub mieszkać w jednym z krajów członkowskich europejskiego projektu BE (p)ART: Belgii, Hiszpanii, Węgier lub Serbii.

 

Poszukiwani są twórcy rzucający krytyczne spojrzenie na społeczeństwo, prześwietlający scenariusze naszej wspólnej przyszłości, zastanawiający się nad takimi tematami jak zmiany klimatyczne, płeć, technologia, migracje, demokracja i wolność słowa.

 

Celem rezydencji jest zaoferowanie przestrzeni do pracy, inspiracji i wymiany doświadczeń i pomysłów. Rezydencja będzie zorganizowana w dwóch formatach. W ramach formatu zbiorowego, którego priorytetem będzie wymiana między grupą rezydentów, odbędą się spotkania z różnymi profesjonalistami z branży.
Inna formuła pobytu pozwoli każdemu z rezydentów na indywidualny rozwój swojego projektu literackiego.

 

Więcej informacji tutaj: BE (P)ART. GROW WITH ARTS.