Belgrade PETIT STUDIO RESIDENCY

Belgrad

W Belgrade Art Studio dostępna jest nowa mniejsza przestrzeń – Petit Studio.

Belgrade Art Studio organizuje rezydencje artystyczne, które zapewniają dogodną przestrzeń studyjną w samym centrum Belgradu, oferuje możliwość spędzenia czasu na pracy twórczej oraz zapoznania się ze społecznością artystyczną miasta.

 

PETIT Studio to przestrzeń przeznaczona dla pisarzy_ek, kuratorów_ek, myślicieli_ek, fotografów_ek, artystów_ek, projektantów_ek, którzy pracują nad mniejszymi projektami i nie potrzebują dużego, przestronnego studia. Daje to artystom_kom możliwość kontynuowania swojej pracy przy niższych kosztach.

 

Belgrade Art Studio Residency to międzynarodowy program artystyczny działający non-profit na rzecz artystów_ek, kreatywnych praktyków_czek, badaczy_ek i pisarzy_ek z całego świata. Wybrane osoby są zapraszane na rezydencje na okres do 3 miesięcy – oferowane jest im specjalnie zaprojektowane i dostosowane studio, w którym mogą pracować twórczo. Program ma na celu promocję sztuki w samym sercu historycznego Belgradu.

 

Każda osoba rezydencka jest odpowiedzialna za sfinansowanie swojego pobytu, choć Belgrade Art Studio może zaoferować również wsparcie finansowe. Należy pamiętać, że na rezydencji w tym samym momencie może przebywać tylko jeden artysta_ka lub para artystów_ek.

 

Pobyt może trwać od 2 tygodni do 3 miesięcy.

 

Więcej informacji na temat kryteriów wyboru, aplikacji i opłat można znaleźć tutaj.

 

źródło zdjęcia

Przetłumaczono z DeepL.com (wersja darmowa)