DEAF ARTISTS RESIDENCY 2022 | ANDERSON CENTER AT TOWER VIEW

Red Wing

Wnioski do 15/01/2022

Aplikuj

Anderson Center zlokalizowane w Red Wing w stanie Minnesota, każdego roku organizuje rezydencje zapewniające artystom, pisarzom, muzykom i twórcom z wyjątkowymi osiągnięciami, przestrzeń do tworzenia i rozwijania swojej pracy. Zazwyczaj w Anderson Center przebywa 5 rezydentów w tym samym czasie, a rocznie organizacja gości około 35-40 rezydentów.

 

Deaf Artists Residency (DAR) w Anderson Center jest środowiskiem, w którym artyści głusi mogą komunikować się i wymieniać pomysłami. W 2022 r., Anderson Center oferuje miesięczne rezydencje, które odbywać się będą w czerwcu. Program zapewni 5 artystom z niepełnosprawnością słuchu możliwość spotkania się, aby pracować, dzielić się inspiracjami i pomysłami z innymi, jednocześnie rozwijając swoje osobiste projekty artystyczne.

 

Ponieważ program jest wspierany przez National Endowment for the Arts, do udziału w nim kwalifikują się wyłącznie artyści głusi mieszkający w USA.

 

Termin składania wniosków: sobota 15 stycznia 2022 roku, godzina 23:59 CST. 

 

Aby wziąć udział w programie, artyści muszą złożyć wniosek za pośrednictwem formularza online, korzystając z serwisu Submittable.

 

W przypadku pytań dotyczących aplikowania, kontaktować można się z Adamem Wiltgenem poprzez e-mail: adam@andersoncenter.org.

 

Wybrani rezydenci zostaną powiadomieni najpóźniej do 2 marca 2022 roku.

 

Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.