Granada Writers in Residence 2023 | Granada Miasto Literatury UNESCO

Granada

Wnioski do 31/05/2023

Aplikuj

Trwa nabór na program rezydencjalny organizowany przez Granadę Miasto Literatury UNESCO we współpracy z Uniwersytetem w Granadzie. 

  

 Celem programu jest wzmocnienie międzynarodowych partnerstw w sektorze sztuki, wspieranie kontaktów i nawiązywanie więzi między pisarzami z Granady a pisarzami z innych miast i krajów na całym świecie oraz wzmacnianie wizerunku Granady jako miasta przyjaznego sztuce i kreatywności artystycznej. 

 

Program Granada Writers in Residence, oferujący miesięczny pobyt (30 nocy) w Granadzie, pomiędzy 3 listopada a 2 grudnia 2023 roku jest skierowany do pisarzy mieszkających w dowolnym kraju, niezależnie od tego, w jakim języku piszą. Organizatorzy pokrywają koszty podróży dla każdego z wybranych pisarzy oraz zapewniają zakwaterowanie z wyżywieniem w Corrala de Santiago. 

  

Granada Miasto Literatury UNESCO oraz Uniwersytet w Granadzie zapewniają rezydentom możliwość uczestnictwa w literackim życiu miasta, umożliwiając nawiązywanie kontaktów z lokalnymi pisarzami, angażując w warsztaty czy inne zajęcia dydaktyczne. 

  

Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy przesłać mailem do osoby kontaktowej: carmen@granadaciudaddeliteratura.com w terminie do 31 maja 2023 roku.

 

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć TUTAJ