INTERNATIONAL WRITERS’ WORKSHOP | HONG KONG BAPTIST UNIVERSITY | 2022 RESIDENCY PROGRAMME

Hong Kong

Wnioski do 31/08/2021

Aplikuj

Program The International Writers’ Workshop (IWW) na Uniwersytecie Baptystów w Hongkongu (HKBU) został założony w 2004 roku. Do tej pory brało w nim udział ponad 130 pisarzy z 55 krajów.

 

Nabór do nowego programu rezydencjalnego IWW w 2022 roku skierowany jest do pisarzy, którzy opublikowali co najmniej jedną książkę i mieszkają obecnie poza Hongkongiem.

 

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń: 31 sierpnia 2021.

Termin rezydencji: 21 lutego – 21 marca 2022.

 

Rezydencja zakończy się Festiwalem Literackim IWW o temacie przewodnim Writing and Wellbeing. Organizatorzy zachęcają kandydatów do napisania we wniosku rekrutacyjnym o tym, jak ich praca i twórczość łączy się z tym tematem – nie jest to jednak obowiązek. Ostateczne ustalenia dotyczące programu mogą ulec zmianie w związku z obowiązującymi ograniczeniami w podróżowaniu i kwarantanną, zgodnie z zaleceniami rządu Hongkongu, a także ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie zaproszonych pisarzy i publiczności.

 

IWW zapewnia:
– przelot samolotem w obie strony w klasie ekonomicznej;
– zakwaterowanie na kampusie HKBU na 4 tygodnie;
– dzienne diety

 

Aplikacje należy przesłać w jednym pliku PDF na adres iww@hkbu.edu.hk do 31 sierpnia 2021 r.
Kandydaci zostaną powiadomieni o wynikach rekrutacji do połowy października 2021 roku.

 

Finansowany ze środków publicznych HKBU jest jedynym uniwersytetem w Hongkongu, który posiada wszystkie z następujących obszarów badań i nauczania: Creative Writing, Film and Screen Studies, Literary Studies, Music, Translation Theory and Practice oraz Visual Arts. IWW, jeden z niewielu programów rezydencjalnych dla pisarzy w Azji, pozostaje wieloletnią częścią zaangażowania HKBU w sztukę literacką.

 

Więcej informacji o projekcie i szczegółowych wymaganiach można znaleźć w tym pliku: IWW RESIDENCY 2022