Mahler & LeWitt Studios

Spoleto

Wnioski do 30/04/2021

Aplikuj

Rezydencja Mahler and LeWitt Studios powstała wokół dawnych pracowni Anny Mahler i Sol LeWitt w Spoleto we Włoszech. Oferuje program skierowany do artystów, kuratorów sztuki i pisarzy. Ich celem jest zapewnienie rozwijającym się twórcom kreatywnego i stymulującego miejsca pracy w połączeniu z promowaniem dziedzictwa kulturalnego regionu. Obecnie Mahler & LeWitt Studios organizuje trzy sesje rezydencyjne rocznie – wiosną, latem i jesienią – każda trwająca do 6 tygodni.
Mieszkańcom zapewnia się zakwaterowanie i przestrzeń studyjną oraz zazwyczaj fundusze na podróż, dietę dzienną i materiały.

 

Grupy stypendystów zazwyczaj są bardzo różnorodne – organizatorom zależy na dynamicznym i inspirującym środowisku. Ostateczne terminy aplikowania na stypendia są zróżnicowane. Obecnie trwa open call na projekt Quasi-book skierowany do wydawców i pisarzy, którzy chcieliby dołączyć do letniej sesji rezydencyjnej w 2021 r. i uczestniczyć w Festival dei Due Mondi. Ostateczny termin przysyłania wniosków to 30 kwietnia 2021 r.