Program rezydencji dla artystów komiksowych Kraków | Angoulême

Angoulême

Wnioski do 20/05/2021

Aplikuj

Rusza nabór do międzynarodowego programu rezydencjalnego dla artystów i artystek komiksowych związanych z Krakowem. Program jest efektem współpracy dwóch Miast Literatury UNESCO – Krakowa i Angoulême. W ramach tego partnerstwa jedna osoba spędzi lipiec w Angoulême, a w tym samym czasie Kraków gościł będzie twórcę lub twórczynię z Francji.

 

Nabór skierowany jest do artystów i artystek, którzy mają na swoim koncie debiut komiksowy, są związani z Krakowem i aktywnie uczestniczą w inicjatywach związanych z komiksem. Poza zakwaterowaniem i zwrotem kosztów przejazdu uczestniczki i uczestnicy otrzymają także stypendium. Rezydencje mają na celu wsparcie młodych artystów i artystek poprzez zapewnienie im dogodnych warunków, by przez miesiąc mogli poświęcić się pracy twórczej.

 

Program jest częścią całorocznego programu rezydencji literackich Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Parterami strategicznymi programu są: Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, które odpowiada za przebieg rezydencji w Krakowie, oraz Cité internationale de la bande dessinée et de l’image, które odpowiada za przebieg rezydencji w Angoulême.

 

Kryteria:

– związki z Krakowem (miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania, inne),

– co najmniej jeden zrealizowany projekt komiksowy (wydana książka lub inna, udokumentowana forma artystyczna),
– praca nad własnym projektem w czasie rezydencji,

 

Miejsce rezydencji: Angoulême, Francja

Termin rezydencji: lipiec 2021

Czas trwania rezydencji: miesiąc

 

Termin zgłoszeń upływa 20 maja 2021 roku

Jak aplikować?

Zgłoszenie zawierające:
– wypełniony formularz
– krótkie portfolio, należy przesyłać w wyznaczonym terminie na adres: kontakt@miastoliteratury.pl.