Rezydencje artystyczne | CK ZAMEK

Poznań

Wnioski do 21/08/2023

Aplikuj

Ruszył nabór projektów na Rezydencje Artystyczne Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Program oferuje możliwość zrealizowania swojego projektu z dowolnej dziedziny sztuki (sztuki wizualne, literatura, muzyka, sound art, taniec, performance, choreografia, architektura, film) w przestrzeni Zamku.

 

Organizatorów interesują szczególnie projekty odnoszące się do zmiennej rzeczywistości, stawiające pytania o teraźniejszą sytuację i prognozy przyszłości, zarówno w kontekście kryzysu klimatycznego i migracyjnego, wojny w Ukrainie, jak i zagrożeń dla demokracji oraz sytuacji społeczno-politycznej, a także te, dla których inspiracją jest kontekst Zamku – jego historia albo budynek. 

 

Oferowane są dwa rodzaje rezydencji: 

– Rezydencja Koncepcyjna – to czas kreatywnego pobytu, podczas którego twórca czy twórczyni będzie mógł/mogła pracować nad swoim projektem lub jego fragmentem. Nie ma wymogu gotowego efektu ani prezentacji projektu na koniec rezydencji. 

– Rezydencja Realizacyjna – w tej wersji rezydencja zakończy się artystycznym wydarzeniem, które pozwoli twórcy/twórczyni zaprezentować swoją pracę. 

 

Zgłoszenia można przesyłać do 21.08.2023. 

 

Pobyt na Rezydencji może trwać od 6 do 10 tygodni, zależnie od projektu. 

 

Dokumenty do pobrania oraz wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie CK ZAMKU.