Rezydencje twórcze w mansardzie przy Dworku Rousseau | Puszcza Białowieska

Świnoroje

Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu TROPINKA we współpracy ze Stowarzyszeniem Tłumaczy Literatury, Unią Literacką oraz Dworkiem Rousseau zapraszają na tygodniowe jednoosobowe pobyty twórcze w mansardzie.

 

Do dyspozycji twórców organizatorzy oddają mieszkanie na poddaszu budynku przy Dworku Rousseau utrzymane we francuskim klimacie, kawiarkę na poranne espresso, balkon z leżakami, kominek, biurko. Oprócz tego zapewnione są cisza i spokój sprzyjające pracy twórczej oraz piękna okolica zachęcająca do spacerów i odpoczynku.

 

Wiosną 2021 w mansardzie przebywała pisarka Sylwia Chutnik i tłumacz Jerzy Wołk Łaniewski. Pobyty przeznaczone są dla członków/członkiń Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury i Unii Literackiej. Rezydenci/rezydentki zobowiązani są do pozostawienia w Tropince swojego puszczańskiego zdjęcia (Tropinka organizuje sesję fotograficzną) oraz wpisu, który zamieszczony zostanie w kronice Rezydencji. Koszt dojazdu oraz wyżywienia we własnym zakresie.

 

Terminy: listopad 2021 r., marzec 2022 r.

 

Organizatorzy oferują dwa pobyty tygodniowe dla 2 osób: jeden wiosną i jeden jesienią. Zgłoszenia zawierające dane osobowe, krótkie cv oraz opis planowanej pracy należy przesyłać po ogłoszeniu naboru na adres: rezydencjetworcze@gmail.com

 

Wiosną i jesienią organizowane są dodatkowo tygodniowe pobyty w puszczańskiej samotni dla autorów/autorek, tłumaczy/tłumaczek oraz redaktorek i redaktorów wydawnictwa Czarne. W roku 2021 gościły w mansardzie Magdalena Budzińska i Anna Romaniuk.

 

 

Informacje o początku naboru i szczegółowych terminach powinny pojawić się w sierpniu na stronach: www.tropinka.org,  www.stl.org.pl  oraz  www.unialiteracka.pl.