16/07/2024

Nabór na rezydencje literackie w Granadzie Mieście Literatury UNESCO 2024


Granada Miasto Literatury Unesco rozpoczyna nową edycję Międzynarodowego Programu Rezydencji w Granadzie, stworzonego w celu wzmocnienia współpracy międzynarodowej w sektorze kultury, a w szczególności twórczości literackiej.

Program Granada International Writers-in-Residence jest przeznaczony dla pisarzy_ek mieszkających w dowolnym kraju i piszących w dowolnym języku. 

Granada oferuje pobyt z 30 noclegami w Granadzie dla dwóch pisarzy_ek w okresie od 4 listopada do 3 grudnia włącznie. Organizatorzy pokryją koszty podróży dla każdego z wybranych rezydentów_ek. Uniwersytet w Granadzie finansuje zakwaterowanie dla dwóch pisarzy_ek w pokojach jednoosobowych z pełnym wyżywieniem w rezydencji gościnnej Corrala de Santiago. Organizatorzy zapewnią pisarzom_kom możliwość uczestniczenia w życiu literackim Granady i nawiązania kontaktów z lokalnymi twórcami_czyniami. Rezydencja będzie także okazją do udziału w warsztatach i innych twórczych zajęciach. 

Rezydenci_ki zobowiązani są do uczestnictwa w działaniach związanych z lokalnym życiem literackim proponowanych przez program oraz do wykorzystania czasu rezydencji na realizację swojego projektu literackiego. Nie mogą prowadzić działań we współpracy z innymi instytucjami czy miastami bez wcześniejszego powiadomienia organizatorów.  

Szczegóły naboru i wymagania
- Wcześniejsze opublikowanie co najmniej dwóch książek (powieści, eseje, poezja itp.), z wyłączeniem self-publishingu,

-wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego,

-znajomość języka angielskiego lub hiszpańskiego na poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym, 

-streszczenie projektu literackiego, nad którym kandydat_ka zamierza pracować podczas pobytu w Granadzie. 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania 

Deadline 
Wypełnione wnioski należy składać drogą elektroniczną do 20 czerwca 2024 r. na adres Betty Hernández: talleres@granadaciudaddeliteraturaunesco.com. 

Wybrani pisarze_ki zostaną ogłoszeni 24 lipca 2024 r. na stronie internetowej Granady Miasta Literatury UNESCO. 

Więcej informacji o programie.