01/05/2024

Termin naboru przedłużony! WRITER IN THE PARK 2024. REZYDENCJA LITERACKA W LUBLANIE MIEŚCIE LITERATURY UNESCO


Lublana, stolica Słowenii, została w 2010 roku Światową Stolicą Książki. Po otrzymaniu tytułu Miasta Literatury UNESCO w 2015 roku, dołączyła do rosnącej światowej sieci miast i zobowiązała się do aktywnego promowania literatury, kultury czytania i angażowania się w działania, które wzmocniłyby współpracę w dziedzinie pisania i publikowania.

Lublana Miasto Literatury UNESCO organizuje rezydencje literackie od 2018 roku – oferuje spokój i ciszę dla pisarzy_ek, a jednocześnie daje możliwość aktywnego zaangażowania się w życie literackie miasta.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 stycznia 2024 roku (termin przedłużony!).

Aplikuj: formularz zgłoszeniowy

O rezydencji
Lublana oferuje dwie jednomiesięczne rezydencje dla pisarzy w Švicarija/Swisshouse Creative Centre, które jest częścią Międzynarodowego Centrum Grafiki w Lublanie.

Kiedy
Rezydencja trwa miesiąc, na ten okres przyjmowany jest jeden twórca lub twórczyni. Dostępne daty pobytu:
1–31 marca, 2024
1–30 listopada, 2024

Dla kogo
Rezydencja skierowana jest do pisarzy_ek zagranicznych, którzy mają faktyczny związek z którymś z pozostałych Miast Literatury UNESCO. Aplikujący twórcy powinni mieć opublikowaną co najmniej jedną książkę z gatunku literatury pięknej (proza, poezja lub dramat) w swoim języku. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wieku, płci, narodowości.

Co oferuje rezydencja
Każdy rezydent_ka otrzyma stypendium i opłacone koszty podróży w wysokości 1250 euro brutto.

Więcej informacjiLublana Miasto Literatury UNESCO Międzynarodowa Rezydencja Literacka

 

***
źródło zdjęcia