AiR Goyki 3 Art Inkubator

Sopot

Wnioski do 12/11/2020

Aplikuj

Rezydencje odbywające się w ramach AiR Goyki 3 sopockiego Art Inkubatora są adresowane do szerokiej grupy artystów. Do dialogu zapraszani są polscy i zagraniczni twórcy z dziedziny sztuk wizualnych, literatury, sztuk performatywnych, muzyki, a także osoby zajmujące się popularyzacją nauki. Zaproszeni artyści mogą liczyć na wsparcie swoich działań w przestrzeni Art Inkubatora. Otrzymają m.in. zakwaterowanie i opiekę kuratorską.

 

W ramach rezydencji wspierane są działania przemyślane, projekty skupione na researchu, które biorą pod uwagę miejsce swojej realizacji, tj. Sopot oraz przestrzeń Art Inkubatora oraz takie, które zakładają budowanie relacji z ludźmi i otoczeniem. Zapraszanie na rezydencje twórców z pogranicza różnych dziedzin daje możliwość sieciowania środowisk, współpracy i rezultatów w postaci multidyscyplinarnych projektów.

 

Artyści mogli wybrać jedną z dwóch opcji rezydencji:

Pierwsza to pobyt w terminie 6 kwietnia-6 czerwca 2021 r. z możliwością zakwaterowania w Sopocie na czas rezydencji, studiem do pracy w tymczasowej siedzibie Goyki 3, opieką kuratorską w trakcie rezydencji oraz sieciowaniem z lokalną sceną artystyczną.

 

Drugi wariant to rezydencja w terminie 6 września-6 listopada 2021 r. zakładająca stypendium w wysokości 8000 zł brutto, studio do pracy w willi Goyki 3, opiekę kuratorską w trakcie rezydencji oraz sieciowanie z lokalną sceną artystyczną. W ramach procesu open call zostanie wyłonionych dwóch rezydentów na sezon pierwszy i dwóch na sezon drugi.

 

 

Czas trwania rezydencji to dwa miesiące. W tym czasie rezydenci zobowiązani są do pobytu i realizowania działalności artystycznej w Sopocie. Osoby, którym zostanie przyznana rezydencja będą zobowiązane do zorganizowania minimum jednego spotkania otwartego dla publiczności, nawiązującego do ich twórczości artystycznej.

W 2021 w ramach pierwszego programu rezydencyjnego AiR Goyki 3 rezydencje artystyczną odbędą cztery rezydentki: Ada Rączka i Simone Karl w dziedzinie sztuk wizualnych oraz Zyta Rudzka i Paola Pilnik w dziedzinie literatury.