Granada Miasto Literatury UNESCO | międzynarodowy program rezydencjalny

Granada

Wnioski do 21/06/2024

Aplikuj

Granada Miasto Literatury Unesco rozpoczyna nową edycję Międzynarodowego Programu Rezydencji w Granadzie, stworzonego w celu wzmocnienia współpracy międzynarodowej w sektorze kultury, a w szczególności twórczości literackiej.

 

Program Granada International Writers-in-Residence jest przeznaczony dla pisarzy_ek mieszkających w dowolnym kraju i piszących w dowolnym języku. 

 

Granada oferuje pobyt z 30 noclegami w Granadzie dla dwóch pisarzy_ek w okresie od 4 listopada do 3 grudnia włącznie. Organizatorzy pokryją koszty podróży dla każdego z wybranych rezydentów_ek. Uniwersytet w Granadzie finansuje zakwaterowanie dla dwóch pisarzy_ek w pokojach jednoosobowych z pełnym wyżywieniem w rezydencji gościnnej Corrala de Santiago. Organizatorzy zapewnią pisarzom_kom możliwość uczestniczenia w życiu literackim Granady i nawiązania kontaktów z lokalnymi twórcami_czyniami. Rezydencja będzie także okazją do udziału w warsztatach i innych twórczych zajęciach. 

 

Rezydenci_ki zobowiązani są do uczestnictwa w działaniach związanych z lokalnym życiem literackim proponowanych przez program oraz do wykorzystania czasu rezydencji na realizację swojego projektu literackiego. Nie mogą prowadzić działań we współpracy z innymi instytucjami czy miastami bez wcześniejszego powiadomienia organizatorów.  

 

Szczegóły naboru i wymagania
– Wcześniejsze opublikowanie co najmniej dwóch książek (powieści, eseje, poezja itp.), z wyłączeniem self-publishingu,
-wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego,
-znajomość języka angielskiego lub hiszpańskiego na poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym, 
-streszczenie projektu literackiego, nad którym kandydat_ka zamierza pracować podczas pobytu w Granadzie. 

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania 

 

Deadline 
Wypełnione wnioski należy składać drogą elektroniczną do 20 czerwca 2024 r. na adres Betty Hernández: talleres@granadaciudaddeliteraturaunesco.com. 

 

Wybrani pisarze_ki zostaną ogłoszeni 24 lipca 2024 r. na stronie internetowej Granady Miasta Literatury UNESCO. 

 

Więcej informacji o programie.