Rezydencje Miast Literatury UNESCO Kraków | Wrocław

Kraków, Wrocław

Program powstał z myślą o osobach po debiucie książkowym, które posiadają w swoim dorobku nie więcej niż dwa wydane tytuły. Organizatorzy programu – KBF i Wrocławski Dom Literatury – nie wprowadzają limitów wiekowych. Osoby tworzące literaturę z Krakowa zostaną zaproszone na miesięczny pobyt do Wrocławia, natomiast autorzy z Wrocławia odwiedzą Kraków. Warto zaznaczyć, że adres zameldowania nie będzie kryterium decydującym o przyznaniu pobytu rezydencyjnego – do programu zapraszamy pisarki i pisarzy, którzy w tych miastach mieszkają, wydają lub o nich piszą. Poza zakwaterowaniem i zwrotem kosztów przejazdu uczestniczki i uczestnicy otrzymają także wynagrodzenie wynoszące po 2 tysiące złotych brutto.

 

Kryteria:
– związek z Krakowem lub Wrocławiem – Miastami Literatury UNESCO,
– maksymalnie dwie opublikowane książki,
– praca nad własnym projektem literackim w czasie rezydencji,
– gotowość do uczestnictwa w życiu literackim Krakowa lub Wrocławia, czyli wydarzeniach, spotkaniach promocyjnych i wywiadach,
– rezydenci podczas swojego pobytu zostaną poproszeni o napisanie tekstu (literackiego lub reportażowego) ukazującego Kraków lub Wrocław z ich perspektywy; tekst (3000-10000 znaków ze spacjami) będzie użyty w przyszłości w celach promocyjnych lub zostanie opublikowany w większym zbiorze.

 

Szczegóły programu dostępne na stronach KBF (http://miastoliteratury.pl/) i Wrocławskiego Domu Literatury (https://literatura.wroclaw.pl/).