Sopocka Rezydencja Literacka Fundacja Pismo

Sopot

Nabór na rezydencje w roku 2021 r. zakończył się 15 listopada 2020 r.

 

W 2020 roku Fundacja Pismo rozpoczęła program rezydencji literackiej w Sopocie.

W partnerstwie z wydawnictwem Smak Słowa oraz Smak Słowa Księgarnia Anny i Szymona Świtajskich, a także CH23b – Pokojami Gościnnymi Agnieszki Suchory stworzono pisarkom i pisarzom możliwość pobytu nad polskim morzem, by w spokoju mogli oddać się pracy twórczej.

Sopocka Rezydencja Literacka Pisma to miesięczny pobyt autora lub autorki w Pokojach Gościnnych Ch23b w Sopocie. Rezydencja pokrywa koszty pobytu, zapewniając w ten sposób wygodne warunki do pracy twórczej, w oderwaniu od codziennych obowiązków, wykorzystując szczególną atmosferę Sopotu.

 

Projekt Sopockiej rezydencji literackiej jest kierowany do poetów, eseistów, prozaików oraz autorów i autorek literatury faktu, którzy pragną pisać o najistotniejszych współczesnych problemach społecznych, kulturowych czy egzystencjalnych.

 

W ciągu roku Fundacja zaprasza od 4 do 6 osób, reprezentujących różne formy literackie – prozę, poezję oraz literaturę faktu, jak reportaż i esej. Mile widziani są  twórcy mający już za sobą debiut literacki (książkowy lub prasowy), ale projekt nie jest zawężany jedynie do osób o dużym dorobku literackim.