23/05/2024

Rezydencje artystyczne w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu!


Ruszył nabór projektów na Rezydencje Artystyczne Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Program oferuje możliwość zrealizowania swojego projektu z dowolnej dziedziny sztuki (sztuki wizualne, literatura, muzyka, sound art, taniec, performance, choreografia, architektura, film) w przestrzeni Zamku.

Organizatorów interesują szczególnie projekty odnoszące się do zmiennej rzeczywistości, stawiające pytania o teraźniejszą sytuację i prognozy przyszłości, zarówno w kontekście kryzysu klimatycznego i migracyjnego, wojny w Ukrainie, jak i zagrożeń dla demokracji oraz sytuacji społeczno-politycznej, a także te, dla których inspiracją jest kontekst Zamku – jego historia albo budynek.

Oferowane są dwa rodzaje rezydencji:

- Rezydencja Koncepcyjna - to czas kreatywnego pobytu, podczas którego twórca czy twórczyni będzie mógł/mogła pracować nad swoim projektem lub jego fragmentem. Nie ma wymogu gotowego efektu ani prezentacji projektu na koniec rezydencji.

- Rezydencja Realizacyjna – w tej wersji rezydencja zakończy się artystycznym wydarzeniem, które pozwoli twórcy/twórczyni zaprezentować swoją pracę.

Zgłoszenia można przesyłać do 21.08.2023.

Pobyt na Rezydencji może trwać od 6 do 10 tygodni, zależnie od projektu.

Dokumenty do pobrania oraz wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie CK ZAMKU.

 

***
źródło zdjęcia